Chciałabym, by to miejsce stało się moim azylem po trudach dnia wczorajszego, dzisiejszego...
Chciałabym, by było to miejsce spotkań z moimi robótkami, które czasami zajmują moje ręce...

a więc bardzo serdecznie zapraszam :)

Goście są tu mile widziani, a wręcz wskazani:):):)

czwartek, 28 czerwca 2012

301. Na Kłopoty... Francja:)

Potrzebuję pomocy... nietypowej pomocy.
Mam chore oczy, leczę je od ponad roku, jednakże polskie substytuty, leki, które tak naprawdę nie są lekarstwem na chorobę moich oczu w żaden sposób mi nie pomagają...
Kiedyś tę maść można było kupić w Niemczech, jednakże gdy poprosiłam o kupienie jej Atenę okazało się, że nie można jej już tam kupić, została wycofana ze sprzedaży.
Jak mnie poinformowano pewnym miejscem, w którym tę maść na 100% dostanę jest Francja, jednakże nie znam stamtąd nikogo, kogo mogłabym poprosić o jej kupienie.

I teraz moja prośba, może ktoś z Was, kto podczytuje sobie mój blog mieszka lub bywa we Francji i zechciałby mi tę maść kupić (oczywiście po uprzednim moim przelaniu pieniążków za maść i za przesyłkę na wskazane konto)...

Z przeprowadzonego przeze mnie wywiadu wynika, że maść ta jest nie dość, że nie droga (kosztuje w przeliczeniu na złotówki jakieś 20-30 zł) to jeszcze można ją we Francji kupić bez recepty.
Nie ukrywam  że ta sprawa jest dla mnie bardzo ważna, i byłabym niezwykle szczęśliwa, gdyby znalazła się osoba będąca w stanie mi pomóc.

Uciekam, a tu śliczna różyczka dla Was znaleziona na blogu Graphics-Fairy...


Dobrej nocy:)

środa, 27 czerwca 2012

300. Będę na Zlocie w Warszawie:)

To będzie mój pierwszy zlot, ależ się cieszę i już się doczekać nie mogę:):):)
Jednocześnie bardzo się boję hehehehe... o mój portfel:) 
Jak znam siebie, trudno mi będzie się oprzeć scrapowym zakupom zwłaszcza, że na niektórych stoiskach będzie można płacić również kartą...
Mam nadzieję, ze mąż mój po moim powrocie ze zlotu będzie dla mnie wyrozumiały (hihihihiii...)

Skoro zaplanowałam wyjazd na zlot to nie omieszkałam zapisać się na warsztaty niezwykle utalentowanej Finn, i tak się zastanawiam, czy kogoś z Was na nich spotkam?


Chciałam zapisać się także na warsztaty Enczy, ale niestety, odbywają się w  tym samym czasie co warsztaty Finn więc ni jak nie mogłam się na nie zgłosić (jaka szkoda, że nie można się rozdwoić i być w dwóch miejscach na raz).

Ależ jestem podekscytowana...
Do stolicy przyjeżdżam już w piątek wieczorem, niestety z mojej miejscowości nie mam żadnego dojazdu tak skomunikowanego, żeby być w Warszawie w sobotę przed 9-tą rano. 
Po zlocie z Warszawy wyjeżdżam w niedzielę rano więc miło by było spotkać się z którąś z blogowych koleżanek na sobotniej pozlotowej filiżance herbatki (kawy nie pijam) w jakiejś przytulnej kawiarence czy też innym bardzo atrakcyjnym miejscu. Dobry plan, prawda?

I właśnie tak się ostatnio zastanawiam kogo z Was tego dnia będę miała przyjemność w Forcie Sokolnickiego spotkać a może nawet poznać osobiście?
Oj, ciekawam, ciekawam bardzo:):):)


Dobrej nocy życzę:)

piątek, 22 czerwca 2012

299. Ciągle pada...

Od dobrych paru dni u nas ciągle pada deszcz...
Wiem, potrzebny jest, ale już chciałbym odrobiny słońca.

Dzisiaj Mikołaj miał pożegnanie w przedszkolu... Przed nim pierwsza klasa szkoły podstawowej...

Na dzisiejszy dzień przygotowałam album pożegnalny dla Pani Ani, Pani Alinki i Pani Kasi  opiekunek grupy Mikołaja oraz kartkę z Mikołajem.
Własną kartkę do albumu w większości z pomocą rodziców robiły także inne dzieci z grupy przedszkolnej Mikołaja i wszystkie te kartki w kolejności alfabetycznej wpięłam do albumu.
Album ma format A4 więc do najmniejszych nie należy:)

A oto Mikołajowa karta do albumu:A tu pierwsza strona albumu.

Muszę powiedzieć, że ten album wszystkim bardzo się podobał (pomimo widocznych niedoskonałości, które na szczęście tylko ja widziałam).

Tak...
Wiele się jeszcze muszę nauczyć w kwestii albumów.
I jestem już po pierwszej lekcji, która mówi, że jeżeli chce się mieć zbindoawany album, to kartki należy "przedziurkować" dużo wcześniej aniżeli już gotowe wielowarstwowe pierwsze strony albumu...

Zrobiłam też przecudną karteczkę z kameą dla Pani dyrektor przedszkola (prawie w ostatniej chwili okazało się, że dostanie tylko kwiaty więc stwierdziłam że damy Jej jeszcze karteczkę z podziękowaniami).
Robiłam ją dopiero dzisiaj, tuż przed imprezą więc nie zdążyłam zrobić jej zdjęć.
Szkoda, bo naprawdę była śliczna i zrobiona w ...15 minut.
Tak krótki czas tworzenia karteczki  to już naprawdę jest mój wielki sukces:):):)

środa, 20 czerwca 2012

298. I jak? Oczywiście "na wariata"...

Miałam w tym poście pokazać szydełkowy komplet od Trilli, ale niestety, pogoda uniemożliwia mi zrobienie kompletowi zdjęć, więc dzisiaj będzie o czym innym...
 W noc z wtorku na dzisiaj nie spałam. 
Koleżanki z pracy poprosiły mnie oz robienie: jedna zapiśnika; druga kartki na dzień Taty...
Oto moje nocne poczynania:):):)
Zarówno pamiętnik jaki i karteczka bardzo mi się podobają, zdjęcia nie oddają ich prawdziwego uroku...

Oto karteczka... 
Na zdjęciu jest Kasia, jedna z koleżanek a w jej towarzystwie zobaczyć możecie śliczne drobniutkie rybki (tato Kasi jest zapalonym wędkarzem), które zakupiłam w beads :):):)

A tu Zapiśnik...
Druga Kasia, również moja koleżanka, poprosiła mnie o zrobienie zapiśnika, mającego być prezentem dla koleżanki córki Kasi z wymiany polsko-niemieckiej (między szkołą z Ostródy a Osterode am Harz)...
Miriam jest nastolatką, gra na wiolonczeli (jeżeli dobrze pamiętała Kasia), gra na tyle dobrze, że występuje na koncertach wraz z orkiestrą. Stąd na zapiśniku papiery z nutami oraz metalowy klucz wiolinowy.

Szkoda, że tak trudno było sfotografować ten pamiętnik... Na żywo jest naprawdę zjawiskowy...

sobota, 16 czerwca 2012

297. Od wczoraj goszczę w Szufladzie:)

Od wczoraj do końca czerwca jestem na "gościnnych występach" w Szufladzie.


Miałam to szczęście, że po zgłoszeniu się na gościnną projektantkę czerwca, właśnie mnie szczęśliwie wylosowano a od wczoraj można się zgłaszać na zaproponowane w Szufladzie przeze mnie wyzwanie, a jakie?
Nazwałam je "Lubię" gdyż bardzo lubię zdjęcie tej dziewczynki i od dawien dawna tym zdjęciem zachwycona stworzyłam  kolejną z nim pracę (prace):


     A teraz chciałabym, abyście Wy pokazali czy, a jeżeli tak, to jak zainspirowała Was ta mała ślicznotka, dokładne wytyczne mojej szufladowej zabawy znajdziecie 

TUTAJ

 Zapraszam Was serdecznie, twórzcie i zgłaszajcie swoje prace.

     Nie ma wymogu co do techniki wykonania pracy, może być zarówno scrapowa, decoupage'owa, jak i biżuteryjna czy nawet kulinarna.
    Dodatkową zachętą niech będzie informacja, że zarówno notes jak i karteczka są nagrodą dla osoby, która stworzy zwycięską pracę w moim gościnnym szufladowym wyzwaniu:):):)
   Karteczkę i notes wykonałam w zdecydowanej większości z produktów zakupionych w scrap.com.pl.

        A w następnym poście pochwalę się przepięknym komplecikiem jaki stworzyła mi Trilli.
        Pięknej pogody w najbliższych dniach Wam życzę:)

poniedziałek, 11 czerwca 2012

296. I jest ślubnie:)

Tak jak wczoraj miałam w zamiarze udało mi się zrobić obie karteczki ślubne.
I obie mi się podobają...
Troszkę nad nimi posiedziałam, zaczęłam je w niedzielę po 22giej a skończyłam w poniedziałek przed godziną czwartą rano.
Hehehehe na godzinkę położyłam się spać, na więcej nie mogłam, ponieważ trzeba było wyszykować siebie do pracy a dzieci do przedszkola...
Na zdjęciach tego nie widać, ale te karteczki są śliczne, przestrzenne... naprawdę ładne.
Co tu kryć, nie mogło być inaczej, skoro w większości powstały z przepięknych papierków z Magicznej Kartki...
Papiery z Magicznej Kartki to naprawdę czysta magia...Będzie dużo zdjęć kartek, ponieważ jak zwykle nie mogłam się zdecydować, które mam Wam pokazać.

...Pierwsza karteczka...I druga karteczka...

niedziela, 10 czerwca 2012

295. Znów "na wariata"...

Mogłabym tej kartki nie robić, ale chciałam... A, że wcześniej nie miałam ani kiedy ani sił na to, by ją zrobić, więc zrobiłam ją dnia dzisiejszego, zaraz po obiedzie...
Było znów "na wariata"... Inaczej ja już chyba nie potrafię, hihiiiihi.
...(e tam, potrafię, tylko ciężko wyłuskać sporą chwilkę z życia codziennego pięcioosobowej rodziny...).
Kartkę skończyłam i szybciutko trzeba było zawozić bliźniaki na urodziny Miłosza, Ich kolegi z przedszkola...
Ponieważ Miłosz lubi samochody karteczka w swym składzie zawiera oczywiście samochód, znów z przyczepką przez co Miłoszowa karteczka przypomina bardzo karteczkę Mateuszową, o .
Miłoszowa karteczka jest troszkę skromniejsza od Mateuszowej, ale uważam, że i tak nie jest źle zważywszy na to, jak niewiele czasu (jakieś 1,5 godziny) zostało mi na jej przygotowanie:):):)
Ponieważ temat karteczki jest typowo dziecięcy i dziecku została ona wręczona zgłaszam ją na Wyzwanie Artystycznego Blogu sklepu HopmArt - "Świat dziecka"...

Aha, miło mi donieść, że inna moja karteczka, którą zgłaszałam na Diamentowe Wyzwanie w Szufladzie ...


...wywalczyła mi wyróżnienie TOP5, z którego jestem bardzo dumna:):):)
Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie, zwłaszcza, że zgłoszonych prac do tego wyzwania było ponad czterdzieści...Banerek ten widnieje już na pasku bocznym mojego bloga jak się nie mylę od wczoraj:):):)

Zaraz zmykam po dzieci, czas urodzinowego przyjęcia powoli się kończy, a dzisiaj planuję zabrać się jeszcze za karteczki ślubne (do zrobienia mam dwie, a chciałabym dzisiaj zrobić chociaż jedną)...
Dzień już powolutku się kończy, więc miłego wieczora życzę

czwartek, 7 czerwca 2012

294. Wymiankowo...

Kasia z bloga Filcaki i Spółka zorganizowała rozdawajkę wymiankową i zgodziła się na wysłanie mi (mojemu synkowi, Łukaszowi) gry elektronicznej "jak ją nazywa Łukasz tzw. "Pieska".


Od Kasi przesyłkę dostaliśmy w tempie ekspresowym, za co jeszcze raz bardzo Kasi dziękuję (Łukasz przesyła całuski) :):):)
Natomiast ja swoją przesyłkę wysłałam dopiero w ten poniedziałek. 
Swoim spóźnieniem a przede wszystkim w pewnym momencie brakiem kontaktu naraziłam Kasie i Jej rodzinę na ogromny stres i wywołałam uczucie ogromnego zawiedzenia. 
Przyczyną mojej ciszy były nie tylko sprawy rodzinne, ale także brak pomysłu na prezent dla Córeczki Gabi jak i po części moje lenistwo, nie będę już tego roztrząsać.
Na szczęście wyjaśniłyśmy sobie z Kasią wszystko, moje karygodne zachowanie zostało mi wybaczone (bardzo się cieszę, bo nie mogłabym spokojnie spać, gdyby Kasia i Gabi mi nie wybaczyły) i na chwilę obecną wiem, że zarówno Kasia jak i Gabi (a przede wszystkim Gabi) są  bardzo zadowolone z przesyłki ode mnie.
A co zawierała przesyłka?
Kasia w zamian za grę poprosiła o notes-pamiętnik dla córeczki, czyli dla Gabi.
Zrobiłam mały wywiad i się okazało, że Gabi uwielbia Michael'a Jackson'a, więc znalazłam grafikę z tym piosenkarzem w internecie i powstał taki oto pamiętnik.Jednakże w ramach przeprosin zrobiłam jeszcze jeden zapiśnik (okazało się że Kasia po cichutku marzyła o jakimś przedmiocie z wykorzystaniem zdjęcia tej uroczej dziewczynki), oraz karteczkę przeprosinową.

Ponadto do przesyłki dołączyłam troszkę przydasi do scrapowania, taki zestaw startowy składający się z papierów różnego formatu i kolekcji, z kompletu 5 kopert i baz do kartek, ćwieków, kilku zdjęć do wykorzystania w scrapach z nadzieją, że któraś z rzeczonych pań zechce się pobawić w scrapowanie. 
Niestety, przydasiom nie zrobiłam zdjęć, pakowałam je pośpiesznie, żeby zdążyć z przygotowaniem całej przesyłki przed porannym wyjściem do pracy.
Z tego co napisała Kasia wszystkie przydasie zagarnęła Gabi z czego się bardzo ciesze, bo jak podejrzewam scrapowaniem zarazi się na amen a to byłaby dla mnie duża nagroda:):):)
Dołączyłam do przydasi też dwa zdjęcia tej małej dziewczynki, ale właśnie sobie pomyślałam, że wielu z Was się ono podoba, więc zamieszczam je tu dla Was do wykorzystania. Myślę, że Belissima się nie pogniewa, w końcu Ona również zamieściła je do wykorzystania na swoim blogu.Życzę owocnego odpoczywania:):):)

Etykiety

1% 123scrapuj Ty 13Arts 18-te urodziny 18tka 3 urodziny Scrap Butiku 7 dots studio akryl album album do zdjęć album na zdjęcia album na zdjęcia cosplay album przedszkolaka album z okazji narodzin aledro Aleksandra Scrap alterowanie ametyst Anai aniołek aniołki antyk art journal ArtGrupa ATC Artnowa24 ArtStacja Artyści Dzieciom ATC aukcja babskie mediacje on-line bałagan bałwanki Basia z Miastka Baśnie Andersena bazy scrapbookingowe bezintersowność biblioteka w Ostródzie biel bielenie bilecik do prezentu biscornu biżuteria biżuteria pozłacana biżutria Bjork blejtram blejtrama blog Craft Artwork blog firmowy sklepu galerii rae blog hop candy blog Pixie Dust Paperie bluenika bluzki Boei Boże narodzenie bransoleta bransoletka brąz brązowa lawa Brises broszka butelka Camden Town Camdenlock camea Candy candy u Jamajki Candy u Magdy candy urodzinowe Candy w Projektowni Jednoiglec card patterns cardmaking Cezary Raczyński chałupkowo choinka chryzokola chrzest chrzest święty chusta ciasteczka ciasteczko ciastrczka ciemność clean & simple cracle dwuskładnikowy Craft Artwork craft wawa Craftowy Ogródek Craftshow Cukierasy cukierki z mleka w proszku czapka czas Czekolada czwarta nad ranem czyszczenie wykrojników ćma Damy darkness decoupage delikatność deqoupage Dgi-scrap Diabelski Młyn dieta wątrobowa digi stempel digital paper by Janet Dom Róż domek drewno druk drzewo Drzwi DT Digital Paper dziecko dzień babci Dzień Mamy dzień matki dzień nauczyciela Dzień Taty dzwonek eco-scrapbooking edycja dwunasta scrap Edyta ekementy platerowane ekolina eksplodujące pudełko Ewa Ewa Szubra exploding box filc filcowanie film Finn Finnabair foamiran fort Sokolnickiego fussli galeria garden journal garderoba gipiura gothic dream grafika Janet grunge guziki gwiazdka gwiazdy Gwiezdne wojny handmade kartka Hania hotel Villa Port w Ostródzie howlit identyfikator imieniny jablonex jak kura pazurem jamajka jaspis dalmatyńczyk Jaśminowasia jesienna katka jesień kajka kalendarz kalendarz 2014 kalendarz adwentowy kalka techniczna kamea kandelabr karta urodzinowa karta z okazji odejścia na emeryturę kartka kartka Bożonarodzeniowa kartka Bożonwrodzeniowa kartka dla dziecka kartka dla dziewczynki kartka dziecieca kartka dziecięca kartka jubileuszowa kartka na chrzest kartka na dzień taty kartka na imieniny kartka na narodziny kartka na osiemnastkę kartka na ostateczne święcenia kartka na ślub kartka na urodziny kartka okazjonalna kartka okiolicznościowa kartka okolicznościowa kartka piracka kartka sztalugowa kartka ślubna kartka urodzinowa kartka urodzinowa handemade kartka urodzonowa scrap kartka vintage kartka w kolorze sepii kartka w pudełku kartka wielkanocna kartka z pudełkiem kartka z shaker box'em kartka z torebką kartkaBożonarodzeniowa kartki kartki na kiermasz kartki nakomunię kartki Natalii kartki okazjonalne kartki okolicznościowe kartki świąteczne kartki w stylu romantycznym kasandra kawa kawa czy herbata klocki lego kobiet Kobiety Walczące kokardka kolczyki kolczyki pozłacane kolczyki Swarovski kolorowanie kredkami kolory ziemii komplet komunia święta koncert charytatywny kopertówka koral koral filipiński koraliki koraliki crackle koraliki Jablonex koraliki porcelanowe koraliki szklane jablonex koronka koronki kreatywne Pole kropkowanie Królisia Królowa Śniegu Kryształki Swarovskiego książeczka Skrzydlate myśli książka książka Tilda księga gości kulki porcelanowe kurs na kwiaty kurs na róże kwiat jednej nocy kwiatek kwiatek gnieciuch kwiatki kwiaty lala lalka lampion lampwork lato lawa wulkaniczna koraliki crackle Lego Lemon Craft Lemonade Lemonade blog LemonCraft lift lift Anai lift mamajudo lift projekt 2013 listki platerowane LO LO. scrap logo Londyn losowanie lucy z mazur łapka na myszy Magdalena magdy baje bajanie magnes magnesy magnesy na lodówkę magnsy na lodówkę Maguda mapka marcowe wyzwanie Być Kobietą marmur Marta Więckowska marylin monroe masa saola masa solna Maska maska 13 arts mazmika media mediowanie metal metalowe przekładki metka ubraniowa metki ubraniowe męska kartka miesiąc z tagiem Mikołaj mIKOŁAJ ŚWIECZKA mikołaje mitenki mixedmedia Modrak moje kwiatki moje warsztaty monochromatycznie mooje miasto. ostróda reggae festiwal morena morskie opowieści motyl motyw ludowy motyw róży motywator muszla nabór nabórdo SFF nadia nagroda naszyjnik naszyjniki Natalia Natalinkowo Natalka natural walk nietypowa kartka nietypowy kształt kartki notatnik notatnik scrap notes notesy Nowy Rok odlewy gipsowe Ogólnopolski zlot scrapbookingowy w Warszawie okładka Skrzydlatych myśli Okna oko Ola Olentowe onyks opal opowieść o Holandii osiemnastka Our Creative Corner ozdoby choinkowe ozdoby świąteczne pamiątka chrztu świętego pamiątka komunii świętej pamiętnik Pampalini papierowe kwiaty papiery parawan parawanik park Colisa pasmanteria paszczakowice peninia perły Swarovskiego peron 9 i 3/4 piasek pustyni pieczęcie piękno Pin Up pirat pocztówka pocztówki podobrazie podróże podsumowanie podziękowania komunijne podziękowanie za naukę pojemnik na kredki pokorowiec na telefon polki scrapują pomoc dla Amelki pomoc dla Damiana pomorskie craftuje postanowienia noworoczne prace Natalii prezenty prezenty urodzinowe projekt projekt 52/2018 projekt 52/2018 - kartki na Boże Narodzenie projekt motyl projektantka szuflady promamrkery przedmioty do ozdobienia przepis przydasie ptaszki kartki ptski pudełko pudrowy róż pułapka na myszy puzzle ramka ramka do zdjęć ramka na zdjęcia ramka na zdjęcie recykling Retro Kraft Shop ręcznie robione kwiaty ręcznie robiony paiętnik. scrapbooking rękodzieło rocznica ślubu Rocznicowe ciasteczka romantyczna kartka romantyczny pamiętnik Rower rozalia w ogrodzie' rozdawajka rozdawnictwo róża róże rysunki Rzeszowskie Spotkania Scrapowe S jak Styczeń Sami Swoi scrap scrap butik scrap butik TV scrap for four Scrap Shop scrap warsztaty on-line scrap-ścinki scrap. kartka ślubna Scrapberrys scrapbooking scrapcafe scrapjące polki scrapki pl. scrapki-wyzwaniowo scrapki.pl wyzwaniowo scrapowanie Scrapuję z sercem dla WOŚP scrapy scrspbooking segregator sentencja serca serce serduszka SFF Shabby Chic shabby schic Shaker box Sierotka Marysia skarbnica duszy sklep scrap.com.pl skrzydełka Skrzydlate Myśli skrzydlaty cytat skrzydła skrzyneczka decoupage skrzynka smash smashbook solniaczkowe serca sowa spotkanie srapbooking srapki.pl srebro srebro oksydowane srebro Swarovski stacja King's Kross stempel stempell$kartoon stemple Pink Paislee Butterfly Garden stemple. stowarzyszenie Rzecz Jasna studio 75 domek suknia Swarovski sylwester szalik szczotka do wykrojników szkolenia decoupage szmaragd Nilu sznurek Szuflada szufladowa wymiana Szufladowe wyzwanie szycie szydelkowe kwiatki szydełkowe kolczyki Candy szydełkowe kwiatki szydełkowy komplet ścinko-zabawa ślub ślubny komplet święta taca tag tagi tagi ze zjęciem Tajemniczy ogród Tajna Akcja Skrzynka pełna uśmiechów Tandi Art tańcząc w ciemnościach tasiemka Tilda tkaniny toebka śniadaniowa torebka papierowa torebki eco. torebki papierowe Tosh Meets Marley trilli TRINCHIE trzy kolory turkus turkus zielony Twórco Ujawnij się Twórczy Pokój uhk gallery Ulotne Chwile urodziny uskrzydlamy wspomnienie vintage w dupie to mam walentynka walentynki warsztaty warsztaty Doroty MK warsztaty Enczy warsztaty Finnabair warsztaty u Cynki Warsztaty u Czekoczyny warsztaty w Miłomłynie warsztay u Brises ważka Wgrana w Candy wiek pary Galeria Rae wielkanoc wieszak wieszak do ubrań wino i... wiosenne karty wiosna wisiorki wisiory własne kwiaty wonderland WOSK PSZCZELI WOŚP wpis wróżka wróżka zębuszka wycinanka Wygrana Wygrana w Candy wygrane Candy wykrój Tildy wymiana wymianka wymianka aniołkowa wymianka czasowa wyniki Candy wyróżnienie wyróżnienie Lemonade challenges wystawa wywanie Wyzwaie wyzwania wyzwanie Wyzwanie ATC wyzwanie Craft Artwork wyzwanie ekspresowe Rapakivi wyzwanie Galerii Rae wyzwanie Scrapujących Polek wyzwanie Szuflady Wyzwanie Twórczego Pokoju wyzwanie u Janet wyzwanie w Szufladzie Yovi zabawa w 10 zabawa podaj dalej zaginiona przesyłka zakupy zakupy scrapowe zapiekanka zapiekanka z ziemniaków i jajek zapiśnik zaproszenia zaproszenie zawieszka zawieszka do samochodu zawieszka na choinkę zawieszka na drzwi zawieszki zawieszki Różanego Anioła zawieszki vintage zegarek zespół szkolno przedszkolny nr 5 szkoła podstwowa nr 5 zgadywanka zgłoszenie do DT zielono mi zima zimowe karty zlot w Warszawie zlot w Warszawie. fort Sokolnickiego. znak czasu zniszczona przesyłka Życzenia świateczne życzenia świąteczne żyrafa