Chciałabym, by to miejsce stało się moim azylem po trudach dnia wczorajszego, dzisiejszego...
Chciałabym, by było to miejsce spotkań z moimi robótkami, które czasami zajmują moje ręce...

a więc bardzo serdecznie zapraszam :)

Goście są tu mile widziani, a wręcz wskazani:):):)

wtorek, 31 lipca 2012

315. "Ścinko-zabawa" - jest ktoś chętny?

Podczas wybierania ze ścinków potrzebnych papierków wpadłam na pomysł fajnej zabawy.

Nie da się ukryć, że ścinków papierów mam niemało...Tak, to są tylko ścinki... tu nie ma żadnego całego arkusza papieru...

Mi potrzebne były ścinki w kolorze biało-czarnym...I gdy tak je wybierałam pomyślałam, że mogłabym się choć częścią swoich ścinków z  kimś podzielić, może właśnie z Tobą?

Zapraszam do zgłaszania się, oto zasady (przeczytaj je uważnie zanim się zgłosisz):

  1. Poszukuję 6 osób chętnych do zrobienia kartki z wykorzystaniem nadesłanych przeze mnie (na mój koszt) papierków;
  2. Zgłaszać się może każdy, kto ma chęć na zabawę, natomiast spośród wszystkich zgłoszonych osób (o ile będzie ich więcej niż sześć) wspomnianych sześć osób wylosują moje dzieci (myślę, że tak będzie najuczciwiej i wszystkie zgłoszone osoby będą miały w losowaniu równe szanse);
  3. Jedyne, co każda zgłaszająca się osoba będzie musiała zrobić (na początek), to określić w komentarzu pod tym postem kolory ścinków jakie chciałaby dostać (powiedźmy max. 4 kolory);
  4. Po nadesłaniu przez Was na mój mail  (jola_zola@wp.pl) zdjęć karteczek wykonanych z udziałem moich ścinków wszystkie prace opublikuję w poście na moim blogu.
  5. Każda wylosowana osoba oczywiście również będzie mogła pokazać swoje dzieło u siebie, chciałabym jednak aby Wasza publikacja nie pojawiła się przed pokazaniem wszystkich karteczek w poście wspólnym u mnie.
Na zgłoszenia czekam do niedzieli (05 sierpnia 2012r.) do północy.

Ścinki wyślę najpóźniej 9 sierpnia, na zdjęcia zrobionych karteczek będę czekała do 19 sierpnia (niedziela) do północy, dnia następnego opublikuję  post z karteczkami...

Czy jest może ktoś chętny na taką zabawę?

poniedziałek, 30 lipca 2012

314. Ahoj! Szczury Lądowe...

W końcu zrobiłam coś scrapowego dla Mikołaja, a mianowicie ozdobiłam ramkę na zdjęcia, w której umieściłam zdjęcie Mikołaja w przebraniu pirata.
I choć pirat Mikołaj pozował do zdjęć przed naszym domem to oprawa rameczki (uprzednio pomalowanej białą farbą akrylową) została wykonana w morskim klimacie:):):)
Na rameczce wylądowały więc zawieszki biżuteryjne zakupione w Beads (konik morski oraz rozgwiazdy),    przeźroczyste koraliki imitujące... (no właśnie, co...ikrę?), gaza łudząco podobna do sieci rybackich, muszelki znad Bałtyku a nawet piasek z plaży we Władysławowie przywieziony dwa lata temu wraz z muszelkami przez kolegę mojego męża.
 Na ramce zagościła także chorągiewkowa girlanda w barwach marynarskich a na jednej z chorągiewek girlandy zamieszkał tekturowy element imitujący ster statku.
Ozdobiona przeze mnie rameczka idealnie wpasowuje się w wymagania Wyzwania #39 "Coś nowego" na blogu scrapki.pl wyzwaniowo, gdyż taką gotową drewnianą ramkę ozdabiałam po raz pierwszy, wobec powyższego zgłaszam ją do tego wyzwania:)
A ponieważ chorągiewki są w paski rameczkę zgłaszam też do Wyzwania "W paski" na blogu sklepu Na strychu:):):)

I to by było tyle na dziś, a teraz nasz  pirat Mikołaj mówi Wam  - Ahoj! Szczury Lądowe!Miłego wieczoru...

niedziela, 29 lipca 2012

313. Kartka dla Nowożeńców...

Aledro złożyła mi propozycję wymianki.
Ola chciała abym zrobiła karteczkę ślubną, w zamian za to zaproponowała mi biżuterię własnego autorstwa.
Bardzo chętnie przystałam na taką wymiankę i stworzyłam karteczkę kolorystycznie dopasowaną do butelki, którą Aledro ozdobiła dla Państwa Młodych metodą decoupage.
Butelkę Aledro pokaże pewnie na swoim blogu w stosownym czasie natomiast ja karteczkę pokazuję już dzisiaj (za zgodą Oli oczywiście).
Oto rzeczona karteczka:)

Karteczka miała mieć w środku małą kieszonkę, zrobiłam taką:
W naszej wymiance Ola dostanie więc tę karteczkę (mam nadzieję, że także na "żywo" karteczka spodoba się Oli), ja natomiast poprosiłam o wisior na łańcuszku w kolorze starego złota ze zdjęciem dziewczynki, które tak często wykorzystuję tworząc swoje scrapki...
Chodzi o to zdjątko poniżej:):):)


U mnie jak w całej Polsce upał, ale ja i bliźniaki jesteśmy uziemieni.
Łukasz i Natalia od połowy tygodnia wysoko gorączkują, wymiotują... Istny szpital:(:(:(

Mam nadzieję, że chociaż Wy macie weekend udany...

niedziela, 22 lipca 2012

312. Z samochodem.

Na portalu Scrapujące Polki jest kartkowe wyzwanie: należy zrobić karteczkę z motywem samochodu, ale jest jeszcze jedna wytyczna, użycie koloru żółtego.
Moja karteczka jest taka:


Z racji użycia w karteczce słonecznego koloru, który ją troszkę rozświetlił zgłaszam tę karteczkę na Wyzwanie blogu UHK Gallery - inspiracje "W słońcu".

sobota, 21 lipca 2012

311. Zawieszkowo:)

Magdzie (mojej siostrze) spodobała się zawieszka z moim legitymacyjnym zdjęciem, którą wykonałam około roku temu na wyzwanie poprzedniego portalu Polki Scrapują.
Któregoś dnia w końcu się za zawieszkę dla Magdy wzięłam, jednakże "walczyłam" z jej skończeniem chyba ponad miesiąc...
A to dlatego, że zdjęcie, które to ja wybrałam do oprawy - przyszłej właścicielce zawieszki się nie podoba i to "niepodoobanie" miało negatywny wpływ na "wykończenie" przeze mnie tej nieszczęsnej zawieszki .

Jednakże, gdy siostra wyjechała blokada zniknęła i dzisiaj ją skończyłam.
Efekt końcowy  możecie obejrzeć poniżej:) A tutaj wspólne zdjęcie naszych zawieszek:):):)


Wychodzi na to, że ten tydzień miałam bardzo twórczy, a mnie się wydawało, że wena omija mnie szerokim łukiem... Ale chyba jednak nie, przecież wczoraj zrobiłam jeszcze jedną męską karteczkę, heheheeh...:)
Swoją drogą ciekawe, czy dzisiejszej nocy też będę z siebie tak zadowolona...
Miłego weekendowania życzę:)

piątek, 20 lipca 2012

310. Jej Wysokość Natalia - Lift Anai.

By obudzić w sobie wenę w ciągi kilku ostatnich dni  w tak zwanym "międzyczasie" (wszystkie "gospodynie domowe", mamy i żony wiedzą bardzo dobrze o jaki "międzyczas" mi chodzi) oprócz tworzenia ATC pobawiłam się w liftowanie.
Na blogu scrapki.pl, znalazłam propozycję liftu delikatnej pracy Anai.
Powiem szczerze, że z efektu pracy nad moim LO jestem bardzo zadowolona (pomimo kilku plamek które zrobiłam na body dzieciątka i nieudanym mazianiu po scrapie gesso). 
Jestem zadowolona także dlatego, że że jest to mój dopiero czwarty, może piąty tak duży scrap (wymiary 30cm x30cm) a lift może drugi - trzeci. Zawsze bałam się tak dużego rozmiaru i liftowania.
Na zdjęciu jest moja Natalia kilka dni po urodzeniu, zrobiłam to zdjęcie będąc jeszcze w szpitalu po porodzie.
I choć Natalia jest siostrą bliźniaczką Łukasza nie mieli Oni szczęścia by po przyjściu na świat poleżeć obok siebie przez długie trzy miesiące ze względów zdrowotnych Łukaszka ale to już całkiem inna historia, której doświadczenia nikomu nie życzę...

Ale wróćmy do mojego LO.
Oto moja praca, zgłaszam ją jako wspomniany wyżej lift pracy Anai na blogu scrapki.pl:

I "troszkę" szczegółów...
 Koniec.
 Mam nadzieję, że jakoś udało się Wam  przebrnąć przez tę ogromną ilość zdjęć, które (niestety) nie oddają prawdziwego uroku tego scrapa...

czwartek, 19 lipca 2012

309. Na początku było ATC...

Od sobotniego wieczora cierpiałam na brak weny, całą noc dobierałam,  układałam papierki i nic z tego nie wynikło. 
Zmarnowałam całą noc a w założeniu miałam zrobić dwa notesy. No nic mi nie szło.
Poddałam się bo przecież nic na siłę.
Ale wczoraj stwierdziłam, że czas to przełamać i zrobić coś dla siebie. 
No może nie zupełnie dla siebie, bo na konkretne wyzwania, ale prace mogłam zrobić prawie "jak mnie wiatr poniesie"...
Więc wyszukałam kilka wyzwań i zrobiłam trzy ATC.
Dwóch nie mogę jeszcze pokazać, bo wymogiem Wyzwania ATC-wymiana "Czarno-Białe" w Scrapujących Polkach  jest opublikowanie ich dopiero 18 sierpnia (hehehheh w rocznicę mojego ślubu).
Ale mogę pokazać to trzecie, które zrobiłam według wytycznych dwóch wyzwań.
I tu poprawka, stworzyłam je  niezupełnie według wytycznych, bo jak się okazało według wskazówek Craft Artwork -  "Sukienka" miała się pojawić na pocztówce (o wymiarach 10cm x15cm) a nie na ATC.
Więc poniższe ATC:...szybciutko wylądowało na pocztówce o wymaganych wymiarach :)...i koniec końców wszystko skończyło się szczęśliwie:)
Sukienkę "uszyłam" i powiesiłam na stempelku z odbitym i wyciętym manekinem:) Jak widać uszyta jest z gazy ufarbowanej herbatą, różowego i beżowego tiulu oraz białej koronki (którą mam od mojej mamy).


Pocztówka spełnia wszystkie wymogi sukienkowego wyzwania, na które w tym momencie powyższą pracę zgłaszam:):):)

Ale jak już pisałam praca ta jest również zgodna z wytycznymi innego wyzwania, czyli z wytycznymi Wyzwania "Biurowo" zorganizowanym na blogu Scrapki.pl wyzwaniowo, więc szybciutko i TAM ją zgłaszam:):):)

A materiały biurowe użyte przeze mnie w tej pracy, to: 
  • spinacze, zszywki (czyli użyłam zszywacza), dziurki zrobione dziurkaczem, biała koperta , z której wycięłam bazę pod sukienkę i popsikałam przeróżnymi Glimmer Mist-ami oraz sznurek do wiązania przesyłek i papier wizytówkowy, który stał się bazą pierwotnego ATC.
Cieszę się, że aż tyle biurowych przydasi udało mi się na tej pocztówce wykorzystać:)


Po raz pierwszy użyłam też gesso... na razie w śladowych ilościach, bo nie bardzo wiem jak to gesso "ugryźć", ale można powiedzieć, że w tej dziedzinie poszły już u mnie przysłowiowe "pierwsze koty za płoty".

Czas uciekać, u Mikołaja chyba wykluła się "świnka", dzisiaj po kolejnej wizycie u lekarza rodzinnego wszystko się (mam nadzieję) wyjaśni...

Miłego dnia życzę:):):)

Etykiety

1% 123scrapuj Ty 13Arts 18-te urodziny 18tka 3 urodziny Scrap Butiku 7 dots studio akryl album album do zdjęć album na zdjęcia album na zdjęcia cosplay album przedszkolaka album z okazji narodzin aledro Aleksandra Scrap alterowanie ametyst Anai aniołek aniołki antyk art journal ArtGrupa ATC Artnowa24 ArtStacja Artyści Dzieciom ATC aukcja babskie mediacje on-line bałagan bałwanki Basia z Miastka Baśnie Andersena bazy scrapbookingowe bezintersowność biblioteka w Ostródzie biel bielenie bilecik do prezentu biscornu biżuteria biżuteria pozłacana biżutria Bjork blejtram blejtrama blog Craft Artwork blog firmowy sklepu galerii rae blog hop candy blog Pixie Dust Paperie bluenika bluzki Boei Boże narodzenie bransoleta bransoletka brąz brązowa lawa Brises broszka butelka Camden Town Camdenlock camea Candy candy u Jamajki Candy u Magdy candy urodzinowe Candy w Projektowni Jednoiglec card patterns cardmaking Cezary Raczyński chałupkowo choinka chryzokola chrzest chrzest święty chusta ciasteczka ciasteczko ciastrczka ciemność clean & simple cracle dwuskładnikowy Craft Artwork craft wawa Craftowy Ogródek Craftshow Cukierasy cukierki z mleka w proszku czapka czas Czekolada czwarta nad ranem czyszczenie wykrojników ćma Damy darkness decoupage delikatność deqoupage Dgi-scrap Diabelski Młyn dieta wątrobowa digi stempel digital paper by Janet Dom Róż domek drewno druk drzewo Drzwi DT Digital Paper dziecko dzień babci Dzień Mamy dzień matki dzień nauczyciela Dzień Taty dzwonek eco-scrapbooking edycja dwunasta scrap Edyta ekementy platerowane ekolina eksplodujące pudełko Ewa Ewa Szubra exploding box filc filcowanie film Finn Finnabair foamiran fort Sokolnickiego fussli galeria garden journal garderoba gipiura gothic dream grafika Janet grunge guziki gwiazdka gwiazdy Gwiezdne wojny handmade kartka Hania hotel Villa Port w Ostródzie howlit identyfikator imieniny jablonex jak kura pazurem jamajka jaspis dalmatyńczyk Jaśminowasia jesienna katka jesień kajka kalendarz kalendarz 2014 kalendarz adwentowy kalka techniczna kamea kandelabr karta urodzinowa karta z okazji odejścia na emeryturę kartka kartka Bożonarodzeniowa kartka Bożonwrodzeniowa kartka dla dziecka kartka dla dziewczynki kartka dziecieca kartka dziecięca kartka jubileuszowa kartka na chrzest kartka na dzień taty kartka na imieniny kartka na narodziny kartka na osiemnastkę kartka na ostateczne święcenia kartka na ślub kartka na urodziny kartka okazjonalna kartka okiolicznościowa kartka okolicznościowa kartka piracka kartka sztalugowa kartka ślubna kartka urodzinowa kartka urodzinowa handemade kartka urodzonowa scrap kartka vintage kartka w kolorze sepii kartka w pudełku kartka wielkanocna kartka z pudełkiem kartka z shaker box'em kartka z torebką kartkaBożonarodzeniowa kartki kartki na kiermasz kartki nakomunię kartki Natalii kartki okazjonalne kartki okolicznościowe kartki świąteczne kartki w stylu romantycznym kasandra kawa kawa czy herbata klocki lego kobiet Kobiety Walczące kokardka kolczyki kolczyki pozłacane kolczyki Swarovski kolorowanie kredkami kolory ziemii komplet komunia święta koncert charytatywny kopertówka koral koral filipiński koraliki koraliki crackle koraliki Jablonex koraliki porcelanowe koraliki szklane jablonex koronka koronki kreatywne Pole kropkowanie Królisia Królowa Śniegu Kryształki Swarovskiego książeczka Skrzydlate myśli książka książka Tilda księga gości kulki porcelanowe kurs na kwiaty kurs na róże kwiat jednej nocy kwiatek kwiatek gnieciuch kwiatki kwiaty lala lalka lampion lampwork lato lawa wulkaniczna koraliki crackle Lego Lemon Craft Lemonade Lemonade blog LemonCraft lift lift Anai lift mamajudo lift projekt 2013 listki platerowane LO LO. scrap logo Londyn losowanie lucy z mazur łapka na myszy Magdalena magdy baje bajanie magnes magnesy magnesy na lodówkę magnsy na lodówkę Maguda mapka marcowe wyzwanie Być Kobietą marmur Marta Więckowska marylin monroe masa saola masa solna Maska maska 13 arts mazmika media mediowanie metal metalowe przekładki metka ubraniowa metki ubraniowe męska kartka miesiąc z tagiem Mikołaj mIKOŁAJ ŚWIECZKA mikołaje mitenki mixedmedia Modrak moje kwiatki moje warsztaty monochromatycznie mooje miasto. ostróda reggae festiwal morena morskie opowieści motyl motyw ludowy motyw róży motywator muszla nabór nabórdo SFF nadia nagroda naszyjnik naszyjniki Natalia Natalinkowo Natalka natural walk nietypowa kartka nietypowy kształt kartki notatnik notatnik scrap notes notesy Nowy Rok odlewy gipsowe Ogólnopolski zlot scrapbookingowy w Warszawie okładka Skrzydlatych myśli Okna oko Ola Olentowe onyks opal opowieść o Holandii osiemnastka Our Creative Corner ozdoby choinkowe ozdoby świąteczne pamiątka chrztu świętego pamiątka komunii świętej pamiętnik Pampalini papierowe kwiaty papiery parawan parawanik park Colisa pasmanteria paszczakowice peninia perły Swarovskiego peron 9 i 3/4 piasek pustyni pieczęcie piękno Pin Up pirat pocztówka pocztówki podobrazie podróże podsumowanie podziękowania komunijne podziękowanie za naukę pojemnik na kredki pokorowiec na telefon polki scrapują pomoc dla Amelki pomoc dla Damiana pomorskie craftuje postanowienia noworoczne prace Natalii prezenty prezenty urodzinowe projekt projekt 52/2018 projekt 52/2018 - kartki na Boże Narodzenie projekt motyl projektantka szuflady promamrkery przedmioty do ozdobienia przepis przydasie ptaszki kartki ptski pudełko pudrowy róż pułapka na myszy puzzle ramka ramka do zdjęć ramka na zdjęcia ramka na zdjęcie recykling Retro Kraft Shop ręcznie robione kwiaty ręcznie robiony paiętnik. scrapbooking rękodzieło rocznica ślubu Rocznicowe ciasteczka romantyczna kartka romantyczny pamiętnik Rower rozalia w ogrodzie' rozdawajka rozdawnictwo róża róże rysunki Rzeszowskie Spotkania Scrapowe S jak Styczeń Sami Swoi scrap scrap butik scrap butik TV scrap for four Scrap Shop scrap warsztaty on-line scrap-ścinki scrap. kartka ślubna Scrapberrys scrapbooking scrapcafe scrapjące polki scrapki pl. scrapki-wyzwaniowo scrapki.pl wyzwaniowo scrapowanie Scrapuję z sercem dla WOŚP scrapy scrspbooking segregator sentencja serca serce serduszka SFF Shabby Chic shabby schic Shaker box Sierotka Marysia skarbnica duszy sklep scrap.com.pl skrzydełka Skrzydlate Myśli skrzydlaty cytat skrzydła skrzyneczka decoupage skrzynka smash smashbook solniaczkowe serca sowa spotkanie srapbooking srapki.pl srebro srebro oksydowane srebro Swarovski stacja King's Kross stempel stempell$kartoon stemple Pink Paislee Butterfly Garden stemple. stowarzyszenie Rzecz Jasna studio 75 domek suknia Swarovski sylwester szalik szczotka do wykrojników szkolenia decoupage szmaragd Nilu sznurek Szuflada szufladowa wymiana Szufladowe wyzwanie szycie szydelkowe kwiatki szydełkowe kolczyki Candy szydełkowe kwiatki szydełkowy komplet ścinko-zabawa ślub ślubny komplet święta taca tag tagi tagi ze zjęciem Tajemniczy ogród Tajna Akcja Skrzynka pełna uśmiechów Tandi Art tańcząc w ciemnościach tasiemka Tilda tkaniny toebka śniadaniowa torebka papierowa torebki eco. torebki papierowe Tosh Meets Marley trilli TRINCHIE trzy kolory turkus turkus zielony Twórco Ujawnij się Twórczy Pokój uhk gallery Ulotne Chwile urodziny uskrzydlamy wspomnienie vintage w dupie to mam walentynka walentynki warsztaty warsztaty Doroty MK warsztaty Enczy warsztaty Finnabair warsztaty u Cynki Warsztaty u Czekoczyny warsztaty w Miłomłynie warsztay u Brises ważka Wgrana w Candy wiek pary Galeria Rae wielkanoc wieszak wieszak do ubrań wino i... wiosenne karty wiosna wisiorki wisiory własne kwiaty wonderland WOSK PSZCZELI WOŚP wpis wróżka wróżka zębuszka wycinanka Wygrana Wygrana w Candy wygrane Candy wykrój Tildy wymiana wymianka wymianka aniołkowa wymianka czasowa wyniki Candy wyróżnienie wyróżnienie Lemonade challenges wystawa wywanie Wyzwaie wyzwania wyzwanie Wyzwanie ATC wyzwanie Craft Artwork wyzwanie ekspresowe Rapakivi wyzwanie Galerii Rae wyzwanie Scrapujących Polek wyzwanie Szuflady Wyzwanie Twórczego Pokoju wyzwanie u Janet wyzwanie w Szufladzie Yovi zabawa w 10 zabawa podaj dalej zaginiona przesyłka zakupy zakupy scrapowe zapiekanka zapiekanka z ziemniaków i jajek zapiśnik zaproszenia zaproszenie zawieszka zawieszka do samochodu zawieszka na choinkę zawieszka na drzwi zawieszki zawieszki Różanego Anioła zawieszki vintage zegarek zespół szkolno przedszkolny nr 5 szkoła podstwowa nr 5 zgadywanka zgłoszenie do DT zielono mi zima zimowe karty zlot w Warszawie zlot w Warszawie. fort Sokolnickiego. znak czasu zniszczona przesyłka Życzenia świateczne życzenia świąteczne żyrafa